Oświetlenie

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Oświetlenie

Postautor: DominikaSika » 24 lis 2017, 11:50

Pamiętajcie, że dobre oświetlenie domu to kluczowa sprawa, zwłaszcza obecnie, kiedy to robi się bardzo szybko ciemno. Chcąc wieczorem popracować przed komputerem, pouczyć się, itd., musimy mieć sprawne i efektywne źródło światła, które ułatwi nam działanie. Z kiepskim oświetleniem zepsujemy sobie bardzo szybko wzrok, a nasza efektywność pracy spadnie. Kilka miesięcy temu trafiłam na świetną firmę https://kanluxforhome.pl/ która oferuje żarówki, lampy, itd. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z aż tak dobrą jakością - wszystkie żarówki od nich dają naturalne światło, dzięki czemu nasze oczy się nie męczą :)
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Oświetlenie

Postautor: innocent » 31 gru 2017, 17:22

A to może taśma led wystarczy https://www.castorama.pl/produkty/urzad ... i-led.html ? Jakbyś ją umiejscowiła pod półką to ładnie oświetli pomieszczenie
mkaja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:13

Re: Oświetlenie

Postautor: mkaja » 04 sty 2018, 09:51

Zgadzam się, że oświetlenie to nieodzowny element każdego pomieszczenia :) Dlatego w zależności od pokoju trzeba naprawdę dobrze umiejscowić lampy i odpowiednio je dopasować, bo każda przestrzeń potrzebuje innego rodzaju oświetlenia. Polecam artykuły na ten temat, których jest naprawdę dużo. Ja ostatnio remontowałam salon i wraz z mężem zdecydowaliśmy się także na całkowitą zmianę lamp. Teraz posiadamy dwie lampy wiszące nad stołem, plafon nad częścią dla relaksu, czyli w miejscu, gdzie znajduje się kanapa wraz z telewizorem. Dodatkowo zakupiliśmy lampę stojącą, która stoi obok fotela i sprawdza się gdy mamy ochotę wieczorami poczytać książkę :) Oraz klika kinkietów. Tak rozplanowane oświetlenie naprawdę dobrze się sprawdza, zdecydowanie lepiej niż nasze poprzednie bo mieliśmy jedynie jeden tradycyjny żyrandol w centralnym miejscu pokoju i lampę stojącą. Co do miejsc, gdzie robiliśmy zakupy to były sklepy internetowe, ponieważ w stacjonarnych było znaczniej drożej. Większość lamp zamówiliśmy ze sklepu mlamp.pl, ponieważ przy takiej ilości jaką zamówiliśmy dostaliśmy naprawdę dobry rabat :)
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: Oświetlenie

Postautor: Piotr30 » 17 sty 2018, 08:47

Jak dla mnie doskonale sprawdza się oświetlenie led. Nie dość, że jest energooszczędne, to jeszcze można z nim robić aranżacyjne cuda :) I praktycznie każdy pomysł jest możliwy do zrealizowania :)
Maxym1991
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2017, 14:07

Re: Oświetlenie

Postautor: Maxym1991 » 17 sty 2018, 09:10

To prawda, na dodatek można go podłączyć pod tego rodzaju system inteligentnego oświetlenia :)
samiimas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2018, 00:02

Re: Oświetlenie

Postautor: samiimas » 18 sty 2018, 16:43

Ja ostatnio w internecie wpadłem na trop takiej stronki jak https://www.strefalamp.pl/kinkiety-lazienkowe . Znacie ich może? Bo przyznać muszę, że ta ich oferta odnośnie kinkietów łazienkowych naprawdę mnie do siebie przekonuje i chyba się skuszę na zakupy u nich :)
swiatelko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2017, 13:06

Re: Oświetlenie

Postautor: swiatelko » 25 sty 2018, 19:56

Mocne oświetlenie to kluczowa kwestia. Potrafi zmienić odbiór pomieszczenia. Od siebie polecam produkty firmy kanlux, to sprawdzona marka.
Awatar użytkownika
Linda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2018, 09:07

Re: Oświetlenie

Postautor: Linda » 18 lut 2018, 13:38

Nie przepadam za oświetleniami LED. Może umożliwiają tworzenie scen świetlnych, są trwałe i ostatnio modne na fali tak zwanych domów inteligentnych, ale jednak zawsze będę miała sentyment do klasycznych rozwiązań. Lubię przytulne i ciepłe światło kinkietów firmy AZzardo, dlatego polecam szczerze sklep Indelo oferujący nie tylko szeroki wybór produktów tej firmy, ale też wyposażenie domu chociażby do kuchni czy salonu.
petronio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:03

Re: Oświetlenie

Postautor: petronio » 07 mar 2018, 15:15

Oczywiście, że oświetlenie led to rzecz niezbędna w pokoju.
mateuszdebowski93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 lut 2018, 12:46

Re: Oświetlenie

Postautor: mateuszdebowski93 » 12 mar 2018, 09:31

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to mnie na ten przykład bardzo podobają się lampy hiszpańskie widzieliście już kiedyś coś takiego? Cechuje je doskonała jakość i atrakcyjny wygląd.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Oświetlenie

Postautor: polina7 » 19 mar 2018, 00:07

A tutaj https://azzardo.com.pl już zaglądaliście? Mają ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o oświetlenie domu czy mieszkania. Mi osobiście najbardziej podobają się lampy wiszące. Są praktyczne i przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ oświetlają konkretne miejsce. Poza tym ciekawie się prezentują. Wiele z nich jest prawdziwą ozdobą pomieszczenia.
Pstryczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2018, 14:44

Re: Oświetlenie

Postautor: Pstryczek » 29 mar 2018, 14:47

Jeżeli chodzi o oświetlenie to ja od kilku lat kupuje już w jednym miejscu wszystko co związane z oświetleniem: oświetlenie epstryk. Nigdy mnie nie zawiedli.
maliczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2018, 10:55

Re: Oświetlenie

Postautor: maliczek » 06 kwie 2018, 11:05

Ja ostatnio wybierając oświetlenie w sypialni nad łóżkiem zdecydowałam się na zakup lampy przez Internet. Zawsze takie zakupy robiłam stacjonarnie i powiem szczerze, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłam :) zaoszczędziłam czas i pieniądze, a lampa przyjechała bezpiecznie kurierem pod same drzwi :)
buclo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2018, 13:53

Re: Oświetlenie

Postautor: buclo » 07 kwie 2018, 14:27

Dawno szukałem jakiejś fajnej alternatywy dla normalnego oświetlenia. Pomyślałem, że przydadzą mi się na przykład żarówki dekoracyjne, to chyba jest w miarę ciekawa rzecz. Na https://pufadesign.pl/114-zarowki takie widziałem. Zerknijcie jak możecie i dajcie znać co sądzicie
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 11:59 przez buclo, łącznie zmieniany 1 raz.
Apolityczny
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:51

Re: Oświetlenie

Postautor: Apolityczny » 13 kwie 2018, 13:18

Możesz jeszcze zajrzeć na ich stronę https://www.ultra-elektro.pl/ bardzo duży wybór lamp i żarówek róznego typu od dobrych producentów. Często mają bardzo fajne promocje, Warto być na bieżąco z ofertą żeby nie przepłacać.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość