jedzenie dla dziecka

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
AnnaMarie711
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 kwie 2017, 17:00

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: AnnaMarie711 » 09 sty 2018, 10:14

My jak wyjezdzamy na wycieczki to nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie jedzenia. Wszystko zawsze kupujemy na miejscu, obiady oczywiscie też. Bardzo aktywnie spedzamy czas na wycieczkach, przecież zawsze coś znajdzie się do zwiedzania :) Ostatnio nawet o dziwo każdy pojadł sobie w restauracji, co jest u nas rzadkością. Ja i dzieci zdecydowaliśmy się na pancakes wrocław a mąż zamówił steka wołowego w Road American. Bardzo dobra restauracja w Sky Tower
kamonkaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2018, 11:11

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: kamonkaa » 09 sty 2018, 11:12

Bardzo dużo pożytecznych rzeczy się dowiedziałam na temat odzywiania dziekuje Wam serdecznie :)
SteffAnja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 02 lis 2017, 10:29

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: SteffAnja » 19 sty 2018, 19:19

Mój mały to uwielbia grysik, czyli potrawę z kaszy manny. Jest to danie popisowe jego babci. Ja juz tak dobrej nie umiem przyrządzić. Ale też staram się coś zdrowego przemycić do jego menu. Ostatnio polubił też dania z płatków jaglanych https://kupiec.pl/produkt/platki-jaglane/ co mnie bardzo zdzwiliło. Sam podjada mi moje dania, czy też szejki :D
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: igam » 14 mar 2018, 22:15

Jest wiele alternatyw dla niezdrowych przekąsek, które dzieciom też smakują:)
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: igam » 14 mar 2018, 22:16

Jest wiele alternatyw dla niezdrowych przekąsek, które dzieciom też smakują:)
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: ewelina8393 » 27 mar 2018, 18:05

Dajecie dziecku czasami frytki? Czy raczej tego unikacie? Jeśli tak, to jest to fajna propozycja na szybki obiad. A dodatkowo możecie teraz zrobić sobie zapasy takich produktów, bo Aviko ma promocję, aby wymieniać paczki na nagrody - kupujemy produkty, rejestrujemy ich zakupów w aplikacji Aviko Benefits, zbieramy punkty, a za punkty mamy super nagrody.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: kiffi » 29 mar 2018, 17:53

My się staramy zdrowo karmić dzieci, a na takie wyjazdy na przykład robimy kanapki z serem - https://www.loteria-hochland.pl/ :) pyszne są. I każdy może sobie po drodze zjeść kiedy zgłodnieje
MichałEK258
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2019, 15:33

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: MichałEK258 » 27 mar 2019, 09:05

Mnie się wydaje, że dzieci lubią tak naprawdę bardzo dużo rzeczy i to nie jest jakiś większy wysiłek przygotować im coś do jedzenia. Wiem o czym mówię, bo mam sześcioletniego brata, który pożera tak naprawdę wszystko. Ostatnio bardzo się zakolegował z moim ulubionym masłem orzechowym http://www.primavika.pl/maslo-orzechowe-active-100-orzeszkow-arachidowych/. No z jednej strony w ogóle mu się nie dziwię, ale z drugiej praktycznie wszystko mi wyjada...
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: kamai » 28 cze 2019, 12:19

Dzieciom śmiało można podawać jogurt naturalny skład ma on bardzo dobry, jest idealny kiedy dziecko woła o słodycze bo możesz do niego dodać owoce, trochę wiórków z czekolady albo po prostu jak w przepisach na tej stronie http://kuchniajogurtowa.pl/ zrobić niego lody
repel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2019, 17:22

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: repel » 02 lip 2019, 17:36

A ktoś z was może mi doradzić jakiś fajny prezent dla dziecka? Pytam, bo ostatnio na http://www.gralux.com.pl/ widziałem bardzo fajny zestaw plastyczny i zastanawiam się czy coś takiego to dobre rozwiązanie na prezent, myślicie, że faktycznie? Będę bardzo wdzięczny za porady w tym temacie
bianka
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 16 paź 2018, 09:21

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: bianka » 03 lip 2019, 13:28

Zestaw plastyczny to świetny pomysł! Warto rozwijać dzieci również manualnie u nas najlepszym prezentem są gry planszowe i ksiązki nasza domowa biblioteczka stale sie powiększa :D
Awatar użytkownika
Plagga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: Plagga » 03 lip 2019, 21:43

Przecież są turystyczne lodówki, żaden problem!
neon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 12 sie 2019, 14:16

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: neon » 06 lis 2019, 10:33

Jeśli chodzenie o jedzenie dla dziecka, a dokładniej przekąski, to ja wychodzę z założenia, że jeśli się da, to lepiej przygotowywać je na własną rękę, bo wtedy można tak naprawdę kontrolować cały skład i mieć pewność, że nie ma w nim dużej ilości cukru, czy innych sztucznych ulepszaczy. Bardzo pomocne okazało się urządzenie do robienia jogurtu, które tak naprawdę działają na zasadzie termosu, a także są wyposażone w podgrzewacze mleka, czy timery. Jak dla mnie super gadżet :)
Awatar użytkownika
Magiee54
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2019, 02:23

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: Magiee54 » 07 lis 2019, 02:30

Blogi są świetnym źródłem informacji. Przynajmniej tak mi się wydaje.
janka0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2018, 15:31

Re: jedzenie dla dziecka

Postautor: janka0 » 31 lip 2020, 10:46

Zawsze muszę urozmaicać posiłki, bo moje dziecko też jest bardzo wybredne i nie zawsze wszystko mu smakuje. Kiedy nie chce jeść to na szczęście mam zawsze w zapasie produkty, które lubi i chętnie je. Najczęściej smażę mu naleśniki i dodaję do nich owoce oraz serek waniliowy https://danio.com.pl/produkty/klasyczne/danio-o-smaku-klasycznej-wanilii/. Mój maluch jeszcze chętnie je owsianki, płatki z mlekiem, a także kanapki z żółtym serek i warzywami. Natomiast jeśli chodzi o obiady to staram się przygotowywać te, które lubi i wiem, że zje z przyjemnością.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość