ogrzewanie domu

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: ogrzewanie domu

Postautor: niebieskiorzel » 23 gru 2018, 20:58

Dokładnie, mam bardzo podobne zdanie na ten temat jak jeden z forumowiczów. Też uważam, że energia słoneczna to technologia przyszłości, dlatego jakiś czas temu postanowiłem skorzystać z oferty stworzenia mojej własnej, domowej elektrowni, którą znalazłem w internecie na stronie https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ . Swoją drogą, technologia paneli fotowoltaicznych to obecnie jedno z najekologiczniejszych i jednocześnie najtańszych źródeł energii, a jak słyszę o tych podwyżkach prądu planowanych na przyszły rok to teraz mogę spać spokojnie :)
toddler00
Level 1
Level 1
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:32

Re: ogrzewanie domu

Postautor: toddler00 » 04 sty 2019, 10:44

Przed instalacją ogrzewania w domu chciałem dokładnie przejrzeć wszystko co oferuje rynek. Z racji tego, że mieszkam w Krakowie zależało mi na czymś ekologicznym, ale zarazem ekonomicznym. Po głębokim namyśle zdecydowałem się na piece na pelet łódź. Naturalny skład i niska emisja spalin, a dodatkowo świetna alternatywa dla klasycznego kominka, polecam :)
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: ogrzewanie domu

Postautor: jjusti18 » 27 sty 2019, 06:44

Właśnie kończę budowę i wkraczam niedługo do środka. W najbliższym czasie musze kupić grzejniki do mojego domu. W sklepie sklepenergii.pl znalazłam renowacyjne link. Zastanawiam się czy ich zakup byłby dobrym wyborem? Z tego co zauważyłam są to grzejniki bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie mają ostrych krawędzi.
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: ogrzewanie domu

Postautor: gregorekrk » 30 sty 2019, 13:03

Jeśli kogoś interesują panele fotowoltaiczne to warto wziąć pod uwagę:
panele fotowoltaiczne małopolska
panele fotowoltaiczne podkarpacie
panele fotowoltaiczne kraków
panele fotowoltaiczne rzeszów
Korzystałem już wielokrotnie z ich oferty i zawsze byłem zadowolony :ok:
Josicka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:46

Re: ogrzewanie domu

Postautor: Josicka » 13 lut 2019, 10:00

Ja sądzę, że kocioł na ekogroszek jest lepszy niż kominek. Tworzy niezastąpiony klimat, szczególnie zimą! Ja swój ekogroszek zakupuje z strony https://zalkar.pl/wegiel-katowice. Taki ekogroszek jest lepszy dla naszego środowiska - węgiel w pełni spełnia wymogi ustawy antysmogowej. Gdyby większość osób korzystało z takiego ogrzewania jak ja, to możliwe, że nasze powietrze nie byłoby aż tak zanieczyszczone.
Anitas04
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:32

Re: ogrzewanie domu

Postautor: Anitas04 » 18 lut 2019, 17:33

Kto co w sumie woli. Każde rozwiązanie jest dobre, oczywiście w zależności co, kto też wymaga i chce mieć w swoim wnętrzu. Mi to kominki bardzo się podobają. Na pewno w nowym domu ten stanie. Mam już wybrany projekt i powoli zabieram się za wybór ekipy budowlanej. Firma Ignif ma wiele propozycji na wkłady kominkowe, kasety i drzwiczki kominkowe To przy projektowaniu kominka na pewno sie przyda.
lolipop1234
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 31 lip 2015, 23:07

Re: ogrzewanie domu

Postautor: lolipop1234 » 28 lut 2019, 14:09

Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: ogrzewanie domu

Postautor: Unika » 22 mar 2019, 14:59

A co powiecie o takim rozwiązaniu jak zastosowanie odpowiedniego wymiennika? Interesują mnie urządzenia tego typu z tej strony https://www.ceneo.pl/Zasobniki_i_wymien ... :150_l.htm . Zależy mi, żeby sprzęt był wyjątkowo wydajny i jednocześnie praktyczny. Powinien szybko podgrzewać wodę, aby zawsze było jej pod dostatkiem. No i żeby obniżył trochę rachunki :)
Anitas04
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:32

Re: ogrzewanie domu

Postautor: Anitas04 » 22 mar 2019, 22:08

Jest spory wybór w kwestii ogrzewania, warto dobrze się z każdą zaznajomić. Nie wiem czy słyszeliście może o ogrzewaniu centralnm https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/c ... ogrzewanie Gdy zdecydujecie się na tą firmę to nie będziecie musieli inwestować w piec, kocioł i liczyć się z jego późniejszym serwisem, nie są takie urządzenia wymagane do tego urządzenia. Również nie zaskoczą was koszty, te wygodnie możecie kontrolować.
novum4
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:29

Re: ogrzewanie domu

Postautor: novum4 » 24 mar 2019, 20:30

Pomyśl może o elektrotermia, które są naprawdę dobrym rozwiązaniem, powalającym na utrzymywanie ciepła w dłuższym czasie :)
zigi11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:24

Re: ogrzewanie domu

Postautor: zigi11 » 09 kwie 2019, 21:05

W dobie nacisku na ochronę środowiska i związanych z tym dotacji do alternatywnych źródeł energii, warto zainwestować w panele słoneczne. Mitem jest opinia, że inwestycja zwraca się po minimum 10 latach. Jeżeli zdecydujemy się na prawdziwych fachowców https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika, którzy doradzą jaką technologię wybrać i gdzie najlepiej je zainstalować to od razu odczujemy realne korzyści.
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: ogrzewanie domu

Postautor: wojciechkatalog » 11 kwie 2019, 16:07

Ja korzystam od jakiegoś czasu z modelu adax vp10 electra grzejniki konwekcyjne. Nie był to do końca mój wybór, ale nie jest najgorzej. Rachunki też wychodzą całkiem spoko, więc ogólnie polecam.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: ogrzewanie domu

Postautor: gardenia » 30 cze 2019, 11:24

Co sądzicie o ogrzewaniu gazem? Głównie chodzi mi o to, czy się opłaca? Dom jest ocieplony, stary ale ocieplony. Komin musiałabym przebudowywać, bo to, co jest w domu, to już komin do pieca węglowego podłączony. Znalazłam taki system kominowy https://www.systemykominowe.pl/systemy-kominowe/komin-gaz-turbo.html . Jako, że remont w domu i tak będzie przeprowadzony, to chcialam za jednym zamachem, a raczej za jednym bałaganem przystosować również dom do ogrzewania gazowego. Na pewno jest ono bardziej ekologiczne od węglowego, tym bardziej, że piec jaki posiadam, to taki typowy kopciuch.
Nysio21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:25

Re: ogrzewanie domu

Postautor: Nysio21 » 01 lip 2019, 20:30

Znacie firmę, która zajmuje się centralnym?
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: ogrzewanie domu

Postautor: trylogia » 16 lip 2019, 10:45

Ale co dokładnie potrzebujesz? No bo jest różnica między ogrzewaniem podłogowym a kaloryferowym. Jeśli jej nie znasz, to koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem: https://hotmoney.pl/ogrzewanie-w-domu-p ... aloryfery/ . Dowiesz się z niego, co jest lepsze. Oczywiście musisz rozważyć wszystkie za i przeciw.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość