Praca za granicą

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
telar
Forumowicz
Forumowicz

Re: Praca za granicą

Postautor: telar » 22 cze 2017, 21:25

Jeżeli wybierasz się do pracy za granicą to warto też pomyśleć o dobrym dojeździe na miejsce. Na rynku funkcjonuje dużo firm które bardzo oszukują w tych sprawach. Ze swojej strony mogę polecić firmę http://www.tomtrafficc.pl/busy-do-holandii-z/olsztyn, mają spoko warunki i ceny. Wiecie, dojazd wydaje się drobnostką, ale jednak warto jest dojechać całym i bezpiecznym.

Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 23 cze 2017, 14:22

taką decyzję trzeba bardzo dobrze przemyśleć bo zawsze tam gdzie nas nie ma, wydaje się że jest lepiej.
Karla
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Karla » 30 cze 2017, 18:44

Znalazłam się obecnie w takiej sytuacji, że szukam pracy w holandii na kilka miesięcy. Jeśli macie jakieś sprawdzone agencje albo namiary na dobre miejsca i posady, to chętnie się o tym dowiem.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 10:31 przez Karla, łącznie zmieniany 1 raz.
jackwelss39
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jackwelss39 » 17 lip 2017, 08:28

Ja w sumie często pracuj za granicą jednak wgl nie jestem zatrudniony :D Pracuje jako freelancer, czyli osoba bez zawodu można to tak trochę przetłumaczyć:P wolny strzelec. Takie zarabianie jest bardzo wygodne moge pracować gdzie chce, wystarczy mi do tego laptop i internet. Nie wiecie jak zarabiać w internecie ? To wejdzcie sobie na stronę MyLead.pl tam dowiecie sie wiecej o programach partnerskich, czyli dedykowanemu sposobowi na zarabianie dla osob mających własne miejsce w sieci.
Ada33
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Ada33 » 26 lip 2017, 12:05

Godnych uwagi ofert pracy za granicą na naszym rynku na pewno nie brakuje. Przy czym na pewno moim zdaniem warto zapoznać się z propozycjami, dostępnymi w http://avanti-medic.eu/ . Dotyczą one zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych. Jest to praca w pełni legalna, z umową i ubezpieczeniem. Jednocześnie w tym przypadku agencja pomaga np. w organizacji transportu, jak również rozliczaniu podatków.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 28 lip 2017, 18:16

Niektórzy wypisują wierutne bzdety,wiem jak jest za granicą na Zachodzie - mam tam dwie córki i nikt mi nie powie,że TAM jest łatwo. Moje córki mają wyższe wykształcenie ,są po germanistyce,ze znajomością języka angielskiego,rosyjskiego,chorwackiego i NIESTETY praca na Nie nie czeka - owszem pracują,bo są inteligentne i wykszałcone,ale zwykłym zjadaczom chleba łatwo nie będzie,nie ma się co łudzić.Zanim napisze ktoś jakiegolwiek brednie,niech się najpierw nad tym dobrze zastanowi.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 31 lip 2017, 10:57

taką decyzję należy bardzo dobrze przemyśleć bo potem może nie być odwrotu.
brygdus
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: brygdus » 16 sie 2017, 14:24

Generalnie nie chciałbym pracować za granicą za żadne skarby. Ok, może więcej płacą (przeliczając na zł), ale utrzymanie się tam też do tanich nie należy. To pierwsza sprawa. Druga jest taka, że średnio mi się widzi mieszkanie daleko od rodziny i to jest chyba główny powód. Zresztą, jak teraz obserwuję rynek pracy to w PL nie jest tak źle. Ofert jest naprawdę dużo - trzeba tylko chcieć się dalej szkolić i rozwijać. Pracę można znaleźć w dziale sprzedaży i zamówień: http://dockinlodz.com/pl/praca-w-dziale-sprzedazy-i-zamowien/, w finansach, IT, logistyce - opcji jest naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 20 sie 2017, 10:26

brygdus pisze:Generalnie nie chciałbym pracować za granicą za żadne skarby. Ok, może więcej płacą (przeliczając na zł), ale utrzymanie się tam też do tanich nie należy. To pierwsza sprawa. Druga jest taka, że średnio mi się widzi mieszkanie daleko od rodziny i to jest chyba główny powód. Zresztą, jak teraz obserwuję rynek pracy to w PL nie jest tak źle. Ofert jest naprawdę dużo - trzeba tylko chcieć się dalej szkolić i rozwijać. Pracę można znaleźć w dziale sprzedaży i zamówień: http://dockinlodz.com/pl/praca-w-dziale-sprzedazy-i-zamowien/, w finansach, IT, logistyce - opcji jest naprawdę sporo.

Gdyby tak łatwo można znaleźć w Polsce pracę nie byłoby tylu bezrobotnych,inna rzecz,że niektórym nie chce się pracować,wolą żebrać,kraść,być na - chociaż chwilowym - zasiłku, bo uważają,że dalej - "jakoś to będzie".Ten kto chce pracować zawsze coś znajdzie,mimo trudności,ale wszyscy wiemy, że lekko nie jest,dzisiaj nawet lekarzy można spotkać na Zachodzie pracujących "miotłą" - niestety ,takich także widziałam. Każdy chce jakoś żyć,mieć czym wyżywić rodzinę i czasami rozłąka jest konieczna jeśli w domu jest ta rodzina do wyżywienia,a w Polsce nie można dostać pracy.Granice są otwarte ,wyjechać może każdy, ale - jak już wcześniej wspomniałam - należy znać przynajmniej jeden obcy język,bo bez tego nie ma żadnych szans na podjęcie jakiejkolwiek pracy. I jeszcze jedno - na Zachodzie nie jest tak jak w Polsce - tam aby zarobić trzeba rzeczywiście pracować,a nie obijać się (papieroski,kawka,pogaduszki) każdy potencjalny szef na Zachodzie ma oczy naokoło głowy i wszystko widzi,ten pracownik który się obija zostaje bez pardonu pozbawiony tej pracy. Uważam, że to bardzo słuszne podejście,tylko w Polsce ludzie nie szanują swojej pracy,bo postępują w myśl powiedzenia:..czy się stoi,czy się leży 2.000,- się należy . na Zachodzie płacą ale tylko za rzetelną pracę.
MattBrody
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: MattBrody » 29 sie 2017, 07:35

Moim zdaniem praca freelancera, jest bardzo fajną opcją jednak jest to praca niestabilna i jest bardzo mocno uzależniona od klientów, nie masz klientów to nie masz pracy więc warto jednak rozważyć pracę stałą ze stałą pensją. Jeśli jednak wolisz inną opcję to polecam stronę dla freelancerów, na której możesz znaleźć wiele porad i pomocnych tipów.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 29 sie 2017, 10:28

jeśli ja bym miała stanąć przed taką opcją, to wszystko sprawdziłabym po dziesięć razy żeby potem się nie okazało że zostałam wpuszczona w maliny.
Bazylia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Bazylia » 30 sie 2017, 17:35

Skoro interesuje Cię praca za granicą akurat w Holandii, to obczaj sobie jakieś agencje pracy w Holandii zobacz, jakie mają oferty, jakie wymagania i tak dalej. To chyba najlepsza opcja, jeśli nie masz tam żadnych znajomości.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 01 wrz 2017, 16:36

ja taką opcję wybrałabym na samym szarym końcu, wolałabym nie wyjeżdżać z kraju.
Marynak66
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Marynak66 » 02 wrz 2017, 12:29

Ja tam bym sie nie pisał na pracę za granicą. Wolałbym zostać w kraju i czegoś tutaj szukać. Na przykład Hostessy zlecenia wyszukują w internecie i to wcale nie jest zła praca, a nawet bardzo dobrze płatna.
ella288
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ella288 » 15 wrz 2017, 07:12

Myślę, że wyjazd zagranicę to dobry pomysł. Szukam ofert pracy na tej stronie: http://zagraniczneofertypracy.pl/ i zawsze można tam znaleźć aktualne i legalne oferty pracy. Ja właśnie zastanawiam się nad wyjazdem do Niemiec albo Szwecji i jak myślcie, co będzie lepszym rozwiązaniem?

Wróć do „Off Topic”