Praca za granicą

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
kalina1
Forumowicz
Forumowicz

Praca za granicą

Postautor: kalina1 » 03 paź 2016, 08:10

Czy to prawda, ze jeśli pracujecie dla polskiego pracodawcy zagranicą, to można starać się o "zagraniczne pensje"?
Podobno wszystkim, którzy pracują tak, należy się wyrównanie za prace zagranicą.
Ma ktoś doświadczenie jak je dostać?

Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Re: Praca za granicą

Postautor: dyskutantka » 03 paź 2016, 11:05

kalina1 pisze:Czy to prawda, ze jeśli pracujecie dla polskiego pracodawcy zagranicą, to można starać się o "zagraniczne pensje"?
Podobno wszystkim, którzy pracują tak, należy się wyrównanie za prace zagranicą.
Ma ktoś doświadczenie jak je dostać?

Na ten temat należałoby raczej porozmawiać z pracodawcą ,który zatrudnia pracownika.Takie rzeczy uzgadnia się na samym początku,aby potem nie było nieporozumień. :)
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 03 paź 2016, 14:12

ja nie wiem, co bo mnie musiało zmusić do wyjazdu z kraju. Nie znosiłabym tej rozłąki z najbliższymi.
maqs
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: maqs » 18 lis 2016, 16:06

Za granicę można wyjechać tylko na kilka miesięcy. Tak pracują opiekunki (poczytaj tu: http://www.opiekunki24.pl). Do wyjazdu zmusza sytuacja. Często żyjąc w regionie takim jak np. Warmia po prostu nie ma lepszej opcji.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 18 lis 2016, 17:38

W dzisiejszych czasach za granicę wyjeżdza prawie co piąty Polak bądź Polka z wiadomych powodów - brak pracy w kraju,zresztą tej pracy brak nie tylko na Warmii :) w każdym regionie całej Polski jest ten sam problem - niestety.
A wracając do pytania - kaliny - tak jak zaznaczyłam powyżej wszystko zależy od pracodawcy, bo skoro w Polsce można płacić w Euro - taka możliwość istnieje - zapewne i wypłata w obcej walucie też jest możliwa, ale wszystko zależy od samego tzw "dogadania" się z tym, że te sprawy należy zawsze załatwiać na początku podjęcia pracy i nie na słowo, wszystko musi być na papierze i podpisane przez zatrudniającego. Natomiast wiem, że jeśli ktoś pracuje cale lata na Zachodzie,a potem wraca do Polski,emeryturę dostaje w walucie danego kraju w którym się pracowało. :)
maq
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: maq » 19 lis 2016, 09:05

dyskutantka pisze:W dzisiejszych czasach za granicę wyjeżdza prawie co piąty Polak bądź Polka z wiadomych powodów - brak pracy w kraju,zresztą tej pracy brak nie tylko na Warmii :) w każdym regionie całej Polski jest ten sam problem - niestety.
A wracając do pytania - kaliny - tak jak zaznaczyłam powyżej wszystko zależy od pracodawcy, bo skoro w Polsce można płacić w Euro - taka możliwość istnieje - zapewne i wypłata w obcej walucie też jest możliwa, ale wszystko zależy od samego tzw "dogadania" się z tym, że te sprawy należy zawsze załatwiać na początku podjęcia pracy i nie na słowo, wszystko musi być na papierze i podpisane przez zatrudniającego. Natomiast wiem, że jeśli ktoś pracuje cale lata na Zachodzie,a potem wraca do Polski,emeryturę dostaje w walucie danego kraju w którym się pracowało. :)

Masz prawie ze wszystkim rację. Tylko ci, którzy pracują za granicą legalnie i od każdego zarobionego funta czy euro odprowadzają podatki mają później prawo do emerytury. Dla wyjeżdżających z Polski to często przywilej. Wiem, bo dopiero wyjeżdżając przez agencję Aterima (http://www.aterima.pl) zadbano w moim przypadku o ten aspekt. Poprzednio z opłacaniem składek było krucho, a lata lecą...
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 19 lis 2016, 11:29

Zatrudniony na Zachodzie (legalnie) płaci podatki i to wcale nie małe ,a potem ma prawo do emerytury.A opłaca się tylko wtedy kiedy tę emeryturę dostaje w Euro a mieszka w Polsce. Ale o tym podejrzewam,że każdy wie. :) I jeszcze jedno jeśli pracodawca ma firmę zarejestrowaną za granicą wtedy wypłata pensji ( prawdopodobnie) w obcej walucie będzie możliwa,ale musi też spełniać jeden warunek - musi w tej firmie pracować 5 lat.
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kaska2909 » 27 lis 2016, 12:23

Legalna pracę znajdziecie u nich http://www.centrumpracy24.com . Najwięcej ofert mają dla opiekunek, pielęgniarek i rehabilitantów. znajdziecie też ofert pracy tymczasowej. Coraz więcej osób wyjeżdża i ja się w ogóle nie dziwię.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 27 lis 2016, 14:58

kaska2909 pisze:Legalna pracę znajdziecie u nich http://www.centrumpracy24.com . Najwięcej ofert mają dla opiekunek, pielęgniarek i rehabilitantów. znajdziecie też ofert pracy tymczasowej. Coraz więcej osób wyjeżdża i ja się w ogóle nie dziwię.

Coraz więcej osób wyjeżdża - prawda, ale tylko wówczas ,kiedy ma zapewnioną pracę i mieszkanie,w przeciwnym wypadku kończą w "obozach pracy" a w najgorszym wypadku w domach publicznych. NIESTETY!!
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 18 sty 2017, 11:24

Trzeba bardzo uważać, jakie oferty wybieramy. Najważniejsza jest też forma zatrudnienia i umowa, jaka jest nam proponowana. Musimy uważać, aby była ona korzystna dla nas. Pracodawcy nadal bardzo lubią proponować umowy o dzieło lub zlecenie, dlatego warto poznać nowe zasady dotyczące zwłaszcza umowy zlecenie. Wszelkie zmiany zostały opisane na http://taxexpert.com.pl/stawka-godzinowa-umowa-zlecenie-w-2017-roku/ skąd można się dowiedzieć, jakie korzyści płyną z tego dla pracowników.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 20 sty 2017, 15:35

Ktoś kto chce wyjechać za granicę do pracy,aby np zarobić przez wakacje - nie stawia żadnych warunków, to jemu są przedstawiane warunki i jeśli mu się nie podobają odchodzi z kwitkiem,żądać to sobie można obsługi w sklepie,a nie na Zachodzie,gdzie Polacy są zadowoleni jeśli dostaną jakąkolwiek pracę,a stawiać warunki może Polak który mieszka od lat na Zachodzie,ma wyższe wykształcenie i coś sobą reprezentuje, znam te sprawy bardzo dobrze,dlatego to co napisałam oparte jest na faktach,nie bzdurnych wymysłach.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 21 sty 2017, 21:23

wszędzie jest dobrze tam, gdzie nas nie ma albo jesteśmy przez krótką chwilę i wydaje nam się, że tak jest cały czas. A potem przychodzi rozczarowanie.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 23 sty 2017, 14:17

Na http://www.dobra-opieka.pl widziałam sporo przydatnych informacji dla opiekunek i osób, które zamierzają wyjechać w charakterze opiekunki/opiekuna osoby starszej.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 24 sty 2017, 11:52

w przypadku opieki nad osobami starszymi wymaga ogromnej siły psychicznej, ne każdy się nadaje do takiej pracy.
Eizzy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Eizzy » 24 sty 2017, 16:29

Jak ze wszystkim są plusy i minusy. Zarobki są dosyć duże, ale niestety spędzasz sporo czasu daleko od rodziny. Też zależy jak odległość, bo częste podróżowanie po 20 godzin nie należy do przyjemniejszych. Ja akurat pracę miałam dość blisko granicy, więc mogłam często odwiedzać bliskich. Bus na trasie Niemcy-Polska http://perfecttour.pl/ zazwyczaj jechał dość szybko i podróż upływała w komfortowych warunkach.

Wróć do „Off Topic”