Własna firma - opłaca się?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: kitka66 » 08 cze 2017, 14:04

Własny biznes to spora odpowiedzialność ale ja nie wyobrażam sobie na przykład pracować na etacie :) Warto przede wszystkim zadbać o odpowiednie oprogramowanie, które w znaczący sposób pomoże Ci kontrolować to co aktualnie dzieje się w firmie. Wartymi uwagi są produkty firmy Sas.com. Można dzięki nim między innymi monitorować to co się dzieje na urządzeniach pracowników. Teraz gdy wszyscy są narażeni na przykład na ataki ze strony hakerów, warto się przed tym skutecznie bronić i monitorować to co tak naprawdę dzieje się w firmie.
Sugar55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:04

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Sugar55 » 24 cze 2017, 19:26

Ja się niestety w ogóle na tym nie znam...
Awatar użytkownika
dsurfeeer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:58

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: dsurfeeer » 26 cze 2017, 22:27

Hejka. Szukam jakiejś sprawdzonej firmy od przenoszenia maszyn... Czy np. tutaj przenoszenie maszyn jest warte uwagi? Co o tym myślicie?
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: monikabert90 » 28 cze 2017, 19:42

Wszystko zależy od tego, jak taki biznes poprowadzimy, czy będziemy mieć klientów itp. Aby utrzymać się na rynku nie wystarczy sama promocja - trzeba też wprowadzać do swojej firmy zmiany i innowacje. Dla sklepów internetowych ciekawym rozwiązaniem może być wprowadzenie wygodnych dla klientów mikropłatności, na przykład usługi PREMIUM SMS oferowanej przez serwis MyBill.pl. Klient nie musi logować się na konto, podawać PIN-u itp - wszystko przebiega szybko i sprawnie, wystarczy wysłać płatnego SMS-a z telefonu komórkowego.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Arkadiusz1 » 29 cze 2017, 14:34

Jak najbardziej, w firmę trzeba inwestować. To jest niezmienne. Jeśli zadbacie o takie narzędzia do firmy spedycyjnej jak http://www.finder.pl/ to szansa na sukces znacznie wzrośnie. Te systemy pozwalają na znaczne zoptymalizowanie przejazdów i obcięcie zbędnych kosztów. Dzięki temu rentowność firmy wzrasta. W dzisiejszych czasach takie narzędzia biznesowe są po prostu konieczne do ciągłego rozwoju.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: innocent » 07 lip 2017, 11:17

Też prowadzę swój własny, niewielki biznes i jest to sklep internetowy. Nie sprowadzam towaru z zagranicy, leczy odwrotnie, nadaję paczki międzynarodowe do Włoch i innych krajów. Jest bardzo duży popyt, dzięki czemu mój sklepik prężnie się rozwija :)
vezimir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2017, 13:24

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: vezimir » 09 lip 2017, 13:26

Np. Dezynfekcja mieszkania czy walka ze szkodnikami w domu to dobry biznes. Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem z http://insektpol.com/ dobre 20 minut i uswiadomil mi ze coraz wiecej ludzi potrzebuje takich uslug bo coraz wiecej jest robactwa... a szczegolnie w lato. Sam mysle nad otworzeniem takiego biznesu :)
Awatar użytkownika
fatim30
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2017, 20:30

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: fatim30 » 13 lip 2017, 20:49

Ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...
Awatar użytkownika
damianoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: damianoo » 18 lip 2017, 13:59

Opłaca się, choć jak pisze autor wątku, koszty na początku są ogromne, zwłaszcza dla małego przedsiębiorstwa. Wykorzystanie legalnych sposobów na odliczanie podatków czy wymiana części wyposażenia elektrycznego w lokalu pozwoli zaoszczędzić dodatkowych kilka groszy miesiąc po miesiącu. Jeżeli można odciągnąć w czasie wykonanie niektórych usług firmowych, a które nie są pilnie potrzebne, wg mnie należy to zrobić, i skupić się na najważniejszych członach sukcesywnego biznesu. Raz na jakiś czas trzeba przeprowadzać kontrole posiadanego majątku i infrastruktury technicznej. Dobrym przykładem jest tutaj audyt ochrony danych osobowych (http://forsafe.pl/dane-osobowe-ochrona/) - prawo się zmienia, a wraz z nim wymogi co do tego, jak przedsiębiorstwo powinno zarządzać danymi w firmie. Jest to ważna kwestia, zaniedbywana przez wielu, którzy żałowali później tego, gdy im się przedstawiciele instytucji typu GIODO dobrali do papierów.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: dusia » 19 lip 2017, 21:23

Pewnie, że się opłaca :) Ja tez prowadzę swój biznes i teraz jestem na przykład na etapie szukania oszczędności :) Myślę, że warto przeanalizować sytuację w firmie a potem z podjąć działania, które pomogą w wygenerowaniu oszczędności. Ja na przykład dużo drukuję na co dzień i zdecydowałam się na oszczędności z tym związane http://drukwfirmie.pl/4776-ile-mozna-zaoszczedzic-na-druku . To niby taka prosta czynność a w skali kilku miesięcy zauważam znaczne oszczędności. Co o tym myślicie ?
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Arkadiusz1 » 26 lip 2017, 11:51

Dużo zależy od tego, czy firma się zajmuje, jaki ma rynek, z kim współpracuje i tak dalej. Na pewno jeśli planujesz wejść w przemysł ciężki, to musisz współpracować z takimi firmami jak https://elplastplus.pl/produkty-kat/zasobniki-kablowe/ Bez tego nie będziesz w stanie pozyskać niezbędnych elementów. Pomyśl strategicznie i podejmij odpowiednią decyzję.
Woniz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2017, 11:56

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Woniz » 26 lip 2017, 12:04

Jak nie masz jeszcze systemu, który będzie odpowiadał z zarządzanie każdym z procesów firmy to zerknij sobie jeszcze na stronę http://portalerp.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow/ tam jest wszystko, co dotyczy systemów informatycznych w przedsiębiorstwie. Mowa o działaniu, zastosowaniu, sposobach wdrożenia i tak dalej. Popularne systemy w sektorze MŚP oraz większych firmach.
evissa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:51

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: evissa » 29 lip 2017, 20:32

Słyszałem wiele pozytywnych opinii od kolegów, którzy na własną rękę prowadzą firmy usługowe więc moim zdaniem opłaca się. Jeżeli nie ogarniamy jakiś księgowych, kadrowych spraw, to wtedy możemy zlecić to wszystko na outsourcing. Doradztwem biznesowym zajmuje się frima ED-PRO i gdy mamy np. jakieś problemu wewnętrzne w firmie, np. zakłócenia w komunikacji, wtedy warto skorzystać z takich usług, a całość znajdziecie na stronie http://www.ed-pro.pl/doradztwo-biznesowe/ Ta firma ogarnie za Was również księgowość, a macie pewność, że sprawy będą leżały u specjalistów.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: DominikaSika » 30 lip 2017, 19:07

Powiem Ci, że kiedy zaczynałam rozkręcać własny biznes to było naprawdę ciężko... Pierwsze problemy, kłopoty, naprawdę szybko straciłam ochotę do działania. Na szczęście mieliśmy zakupioną gotową spółkę, to dało mocniejszego kopa i jakoś udało się rozwinąć skrzydła. W ogóle gotowe spółki do kupienia to mistrzostwo świata, poczytajcie sobie o tym.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: dusia » 19 sie 2017, 21:20

Zależy jeszcze jaka firma . Moim zdaniem opłacalnym biznesem jest wybudowanie hal magazynowych i oddanie je pod wynajem . Najlepiej jeszcze je odpowiednio wyposażyć co zyska na atrakcyjności . Dobrą polecenia firmą jest Nedcon , jeśli chodzi o wyposażenia magazynów. Sama kupiłam od nich regały metalowe magazynowe . I jestem zadowolona z wyboru tej firmy.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość