Własna firma - opłaca się?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
Moniqa_
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2016, 11:51

Własna firma - opłaca się?

Postautor: Moniqa_ » 16 maja 2016, 12:00

Są tu osoby, które mają własną firmę? Udało się wam utrzymać na rynku? Opłacało się wam zakładać? Bo właśnie zastanawiam się nad założeniem i sama nie wiem... Boję się, że zjedzą mnie koszty. Sama księgowa kosztuje ok. 150 zł. Niby można samodzielnie prowadzić, ale nie wiem, czy faktycznie jest to proste i każdy sobie poradzi? Widziałam, że tu jest tanio, bo samodzielna księgowość kosztuje ok. 30 zł/mc http://partner.wfirma.pl/ref/e9485e0873fe1aea0464bfaf548b40a7 . Jak to jest u was? Macie księgową czy biuro rachunkowe?
fantbi.pl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 0
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:51

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: fantbi.pl » 16 maja 2016, 12:13

jeśli założysz spółkę ZOO to nie musisz płacić zusu ponad 1000zł miesięcznie.

w necie można znaleść artykuły jak legalnie nie płacić za spółkę zoo.

z tego co mi wiadomo spółka zoo to koszt kilkuset złotych rocznie.bez zusu.tylko konta bankowe dla spółek są płatne zazwyczaj.
mari75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2016, 14:56

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: mari75 » 22 maja 2016, 15:05

Moim zdaniem jeżeli posiada się dobry pomysł na biznes i odpowiedni budżet, to warto się zdecydować, przy czym musisz zdawać sobie sprawę z tego, że połowa sukcesu, to dobra strategia promocji.
gadula83
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:06

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: gadula83 » 01 lip 2016, 09:09

Własna firma to zawsze ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten nie ma :):) Ja postanowiłam jakiś czas temu właśnie w ten sposób zaryzykować i nie żałuję tej decyzji. Przy zakładaniu firmy jest trochę pracy i mnóstwo spraw, którymi trzeba się zająć. Nie wszystko jednak robię sama. Jeśli chodzi o sprawy biurowe to ja korzystam z firmy zajmującej się usługami kadrowymi w Łodzi http://www.kotarska-ksiegowosc.pl/uslugi/. Dzięki temu nie muszę sobie zaprzątać głowy wszelkimi dokumentami związanymi z pracownikami, podatkami, ZUSami i innymi rzeczami, których dopilnowanie jest bardzo ważne i wpływa znacząco na funkcjonowanie firmy.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Manuela » 05 lip 2016, 12:40

Jeżeli wie się, co i jak, to z pewnością się opłaca, ale trzeba liczyć się z tym, że to wielkie ryzyko i wiąże się to z całym mnóstwem problemów, papierkowej roboty itp. Nie każdy jest w stanie to udźwignąć.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: kreatywny » 14 lip 2016, 10:05

Jeżeli ma się w głowie poukładane to jak najbardziej własna firma jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko pamiętać o terminach wszelkich płatności i formalności.
homealone
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2016, 14:17

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: homealone » 20 lip 2016, 14:49

Opłaca się jeśli trafisz w jakąś niszę rynkową i będziesz mógł na tym zarobić ładną kasę... Jeśli biznes Ci nie pójdzie to więcej stracisz niż zyskasz, dlatego nie podejmuj takiej decyzji pochopnie.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Arkadiusz1 » 23 lip 2016, 10:53

Nie chodzi o to, by trafić w niszę, tylko by stworzyć produkt lub usługę odrobinę lepszą niż konkurencja. Jeśli się to uda, to nie będzie problemów z prowadzeniem dochodowej działalności. W zwiększaniu efektywności pomagają ludzie, z których pomocy warto skorzystać, jak http://facylitacja.com/facylitacja/co-t ... tacja.html Dzięki temu prowadzenie firmy może być jeszcze prostsze.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: miracle » 26 lip 2016, 11:34

Jeśli mamy na to finanse to czemu nie? To dobry pomysł.
marcielene
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2016, 08:14

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: marcielene » 27 lip 2016, 08:18

Założenie własnej firmy to wyzwanie, ale z dobrym przygotowaniem to może być sukces. Do tego warto zainwestować w dobre oprogramowanie http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/outsourcing-kadr-i-plac, które pomoże w organizacji firmy. To także pomaga rejestrować finanse firmy oraz dobrze nimi zarządzać, co jest istotne na każdym etapie prowadzenia firmy.
Radkalor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 08 kwie 2016, 20:07

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Radkalor » 22 sie 2016, 18:25

Myślę, że się opłaca jak najbardziej - tylko musisz zrobić dobry biznes plan i trafić w niszę, po co wymyślać coś co już jest. A jak już się dorobisz to polecam Ci kupić liczarkę banknotów http://www.albacon.eu/liczarki-banknotow - tak żebyś nie traciła zbędnie czasu na liczenie ich ;) w firmie zapewne też Ci się przyda więc pamiętaj żeby zadbać o kilka dodatków ;)
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: innocent » 24 sie 2016, 17:18

Jasne, że się opłaca. Jeśli jest dobry pomysł i człowiek jest obrotny, to można stworzyć coś naprawdę fajnego. Tym bardziej, że istnieją już gotowe programy handlowe http://sodexolojalnosc.pl/lojalnosc/programy-handlowe/ , które pomagają właśnie młodym firmom nawiązać stałe stosunki biznesowe. Warto z tego korzystać
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Piotr30 » 26 sie 2016, 12:10

Trzeba mieć tylko pomysł. To podstawa. Potem to już tylko plan jak ten pomysł zrealizować.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: kreatywny » 30 sie 2016, 18:12

Własna firma jest jak najbardziej opłacalna, daje możliwości, których nie masz na etacie. Jak zarabiać? Sposobów jest wiele. Możesz wykonywać usługi dla innych firm jako podwykonawca. Przykład? Jeżeli masz odwijaki to zapewne wiele firm będzie zainteresowanych, by je od Ciebie podnająć.
Szulska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 03 sie 2016, 18:15

Re: Własna firma - opłaca się?

Postautor: Szulska » 01 wrz 2016, 07:33

Zawsze będę kibicowała nowym przedsiębiorcom, więc polecam otwierać firmę. Sama oglądam biura OVO, bo chcę zdobyć jakąś super lokalizację dla mojej firmy i mogłabym akurat w tej kwestii co nieco podpowiedzieć.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość