Samochód nowy, czy używany?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
markes099
Forumowicz
Forumowicz

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: markes099 » 13 paź 2017, 12:16

Moim zdaniem tylko nowy samochód z salonu. Może zainteresować się opcją leasingu lub innej formy finansowania. Wiele z salonów montuje już w swoich pojazdach systemy monitoringu pojazdów GPS, np. taki: https://www.navifleet.pl, dzięki czemu podczas kradzieży nie trzeba się martwić o odnalezienie auta. Pamiętaj - nowe auto to zawsze bezpieczne rozwiązanie, a w kwestii finansów zawsze coś można wymyślić :)

Awatar użytkownika
Katiuszka87
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Katiuszka87 » 13 paź 2017, 19:28

Cześć Wam. Czy znacie może jakieś dobre i sprawdzone źródło używanych części do aut? Ja właśnie dość często potrzebuję tego typu usług i zależałoby mi na znalezieniu sprawdzonego źródła, żeby nie było trzeba szukać w różnych miejscach.

Popytałem trochę znajomych w tym zakresie tematycznym i dość często polecali mi ten szrot http://www.autozlom24h.pl Poza złomowaniem aut oferują również sprzedaż używanych części do aut, więc wydaje się być dość dobrym rozwiązaniem, żeby skorzsytać z ich usług. Przynajmniej mamy pewność, że zawsze mają to co trzeba na półce i że jest to dobrej jakości. Na to też wskazuje ich obszerne doświadczenie. W końcu ponad dziesięć lat na rynku świadczy bardzo dobrze o tym, że muszą dobrze wykonywać swoją robotę.

W każdym razie, chciałbym mieć jeszcze trochę więcej tego typu usług do wyboru i tu właśnie moje pytanie – czy jesteście w stanie polecić jeszcze coś sprawdzonego, z czego mieliście już okazję korzystać? Z góry wielkie dzięki za sugestie w tym obszarze tematycznym :)
berni99
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: berni99 » 17 paź 2017, 16:56

Większa część ludzi decyduje się na samochody używane - w tym ja :) I tak najważniejsze to takie auto dokładnie sprawdzić przed zakupem. W Krakowie można podjechać np do Auto Serwisu Wadowicka - tam można gratis zrobić przegląd na linii diagnostycznej. Ja naprawiam u nich już 5 samochód z rzędu i dla mnie to zdecydowanie najlepszy warsztat w Krakowie. Zna ktoś może jeszcze to miejsce ?
rare
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rare » 18 paź 2017, 13:24

berni99 pisze:Większa część ludzi decyduje się na samochody używane - w tym ja :) I tak najważniejsze to takie auto dokładnie sprawdzić przed zakupem. W Krakowie można podjechać np do Auto Serwisu Wadowicka - tam można gratis zrobić przegląd na linii diagnostycznej. Ja naprawiam u nich już 5 samochód z rzędu i dla mnie to zdecydowanie najlepszy warsztat w Krakowie. Zna ktoś może jeszcze to miejsce ?

Znam ten warsztat. Kilka napraw plus wymiana opon. Pierwszy raz u nich byłem przed zakupem mojego VW razem ze sprzedającym. Wyszło kilka usterek, więc utargowałem u gościa całkiem ładną sumkę, a serwis za ten przegląd nie wziął ani grosza.
ewelina8393
Level 1
Level 1

Postautor: ewelina8393 » 30 lis 2017, 15:29

My w firmie głównie korzystamy z samochodów używanych, ale szef wybiera takie, które są w dobrym stanie. Mamy również zamontowany w nich system GPS. Dzięki temu szef może sobie spokojnie kontrolować to, co dzieję się z tymi samochodami. Wiem, że system jest z firmy Transmobil i bardzo dobrze, mnie, jako kierowcy się z nim pracuje. Nie mam, co do tego żadnych zastrzeżeń.
pawi
Level 1
Level 1

Postautor: pawi » 10 gru 2017, 20:16

Dla mnie wystarcza używany samochód, nie muszę jeździć nie wiadomo czym, zwykle tylko jedno co robię po kupieniu samochodu, to jego wygłuszenie, by komfort jazdy był lepszy, a robię to u http://wyciszauto.pl/ którzy są profesjonalistami
kamai
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kamai » 11 gru 2017, 15:27

Używany samochód też jest ok, zakładasz do niego dobrą polską instalację lpg optima w najbliższym warsztacie i jeździsz za niewielką kasę latami bo to się nie psuje, prędzej auto skoroduje :D
rafaal091
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rafaal091 » 18 gru 2017, 13:36

Mając pieniądze chyba lepiej wziąć nowy, choć używany będzie jednak bardziej opłacalny. Ja wybrałbym jakiś kilkuletni model - takie na ogół są jeszcze w ładnym stanie. Na portalu https://aukcje.efl.com.pl/AuctionList/Carefleet jest wiele aukcji z takimi autami, używanymi, ale co najwyżej kilkuletnimi, w świetnym stanie technicznym.
marekk
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marekk » 04 sty 2018, 08:35

wiadomo, jak używany to najlepiej z instalacją gazową bo przy tej cenie benzyny nie da się ukryć że bardzo się przyda, też mam od niedawna w swoim aucie lpg optima i już mi się nawet koszt jej montażu zdążył zwrócić
Awatar użytkownika
Baryton
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Baryton » 04 sty 2018, 08:49

A może tu znajdziesz jakieś sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym http://www.hothatche.pl/ ? Moim zdaniem zdecydowanie warto się z tymi informacjami zapoznać :)
Apolityczny
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Apolityczny » 31 sty 2018, 12:20

Samochód tylko z salonu, pełen pakiet gwarancyjny każda usterka serwisowana bezpłatnie a to ważne bo to tylko maszyna. Natomiast ja jestem zwolennikiem Mazdy, auta te są naprawdę rewelacyjne, praktycznie bez awaryjne.Najnowszy model mazdy CX-5 uważam za jeden z lepszych, kompaktowy suv o pięknych kształtach, precyzyjny układ kierowniczy G-Vectoring Control oraz przesronne i ciekawe wnętrze. Byłem na jeżdzie próbnej i mogę smiało polecić każdemu ten samochód.
mateuszdebowski93
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mateuszdebowski93 » 07 lut 2018, 13:46

W używanym aucie przed daleką podróżą, zawsze warto zadbać o wymianę wszelkich płynów eksploatacyjnych, żeby potem nie było przykrej niespodzianki.
LAdySPeed
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: LAdySPeed » 08 lut 2018, 09:17

Jeżeli używany ma mały przebieg to czemu nie, nowy oczywiście jest lepszy.

Obczajcie sobie tę opcję -> https://www.toyotabank.pl/dla-kierowcy/ ... wa-toyota/
Toyota Bank w wyprzedaży rocznika daje na kredyt czy w leasingu swoje auta w korzystnej ofercie. Wiem, że keidyś też mieli auta poleasingowe, a to też nawet się opłaca ;) Tylko trzeba by pogrzebać, albo przedzwonić i skonsultować
niva
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: niva » 13 lut 2018, 20:29

Coś myślę że używany, takie nie długoletni, zawsze możesz o sobie nieco odnowić, tutaj są fajne elementy wyposażenia https://www.motoautko.pl/pol_m_Akcesori ... 59383.html , i nie drogie także warto korzystać. Takie 5 letnie autka to jeszcze zadbane, ale wiadomo jak gotówkę masz to nie ma co się zastanawiać, choć nowego bym nie kupiła, raczej takie roczne z salonu :P
Meteora
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Meteora » 14 lut 2018, 15:26

Nowy traci na wartości już w momencie gdy opuszcza salon samochodowy, a w ciągu paru lat jego cena spada mniej więcej o połowę. Moim zdaniem totalnie ez sensu jest kupować nowy samochód, dużo lepszym wyjściem jest używany.

Wróć do „Off Topic”