Samochód nowy, czy używany?

kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: kamai » 04 paź 2017, 10:22

W sumie nie ma większego znaczenia czy kupujesz auto kilkuletnie czy nowe jeśli Cię na to stać to czemu nie. Tylko przy dzisiejszych cenach benzyny dobrze jest jeszcze od razu po zakupie umówić się na montaż zestawu optima bo jazda na lpg to jednak ogromna oszczędność http://optimagas.com/kalkulator-oszczednosci
pompaaaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:42

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: pompaaaa » 04 paź 2017, 11:52

Wiadomo że nowe ale roczne auto w dobrej cenie też warto kupić
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: daniellozo » 09 paź 2017, 10:26

Używany samochód to jest dobra opcja, bo po pierwsze płacimy dużo mniej, a po drugie raczej nie chcemy mieć jednego samochodu przez całe życie, więc po jakimś czasie będziemy mogli go sprzedać i zakupić nowy. Jest jednak jeden mankament. Przy zakupie takiego trzeba dobrze sprawdzić czy samochód nie ma jakichś usterek wewnętrznych, czy właściciel dbał o lakier, bądź też czy nie jest jakoś dziwnie składany po wypadku.
RockNRolla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:54

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: RockNRolla » 09 paź 2017, 11:49

To zależy do czego go potrzebujesz, zarówno nowy jak i używany może się dobrze sprawdzić. Ale jeśli będzie to samochód firmowy to polecam założyć monitoring gps pojazdów - można zaoszczędzić na paliwie, czasie i dzięki temu zarobić więcej pieniędzy.
Awatar użytkownika
Blanco01
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:08

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Blanco01 » 09 paź 2017, 20:27

A może warto w tym temacie popytać znajomych? Moim zdaniem to może być dość dobre rozwiązane :)
markes099
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:13

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: markes099 » 13 paź 2017, 12:16

Moim zdaniem tylko nowy samochód z salonu. Może zainteresować się opcją leasingu lub innej formy finansowania. Wiele z salonów montuje już w swoich pojazdach systemy monitoringu pojazdów GPS, np. taki: https://www.navifleet.pl, dzięki czemu podczas kradzieży nie trzeba się martwić o odnalezienie auta. Pamiętaj - nowe auto to zawsze bezpieczne rozwiązanie, a w kwestii finansów zawsze coś można wymyślić :)
Awatar użytkownika
Katiuszka87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2017, 23:16

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Katiuszka87 » 13 paź 2017, 19:28

Cześć Wam. Czy znacie może jakieś dobre i sprawdzone źródło używanych części do aut? Ja właśnie dość często potrzebuję tego typu usług i zależałoby mi na znalezieniu sprawdzonego źródła, żeby nie było trzeba szukać w różnych miejscach.

Popytałem trochę znajomych w tym zakresie tematycznym i dość często polecali mi ten szrot http://www.autozlom24h.pl Poza złomowaniem aut oferują również sprzedaż używanych części do aut, więc wydaje się być dość dobrym rozwiązaniem, żeby skorzsytać z ich usług. Przynajmniej mamy pewność, że zawsze mają to co trzeba na półce i że jest to dobrej jakości. Na to też wskazuje ich obszerne doświadczenie. W końcu ponad dziesięć lat na rynku świadczy bardzo dobrze o tym, że muszą dobrze wykonywać swoją robotę.

W każdym razie, chciałbym mieć jeszcze trochę więcej tego typu usług do wyboru i tu właśnie moje pytanie – czy jesteście w stanie polecić jeszcze coś sprawdzonego, z czego mieliście już okazję korzystać? Z góry wielkie dzięki za sugestie w tym obszarze tematycznym :)
berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: berni99 » 17 paź 2017, 16:56

Większa część ludzi decyduje się na samochody używane - w tym ja :) I tak najważniejsze to takie auto dokładnie sprawdzić przed zakupem. W Krakowie można podjechać np do Auto Serwisu Wadowicka - tam można gratis zrobić przegląd na linii diagnostycznej. Ja naprawiam u nich już 5 samochód z rzędu i dla mnie to zdecydowanie najlepszy warsztat w Krakowie. Zna ktoś może jeszcze to miejsce ?
rare
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:18

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: rare » 18 paź 2017, 13:24

ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: ewelina8393 » 30 lis 2017, 15:29

My w firmie głównie korzystamy z samochodów używanych, ale szef wybiera takie, które są w dobrym stanie. Mamy również zamontowany w nich system GPS. Dzięki temu szef może sobie spokojnie kontrolować to, co dzieję się z tymi samochodami. Wiem, że system jest z firmy Transmobil i bardzo dobrze, mnie, jako kierowcy się z nim pracuje. Nie mam, co do tego żadnych zastrzeżeń.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: pawi » 10 gru 2017, 20:16

Dla mnie wystarcza używany samochód, nie muszę jeździć nie wiadomo czym, zwykle tylko jedno co robię po kupieniu samochodu, to jego wygłuszenie, by komfort jazdy był lepszy, a robię to u http://wyciszauto.pl/ którzy są profesjonalistami
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: kamai » 11 gru 2017, 15:27

Używany samochód też jest ok, zakładasz do niego dobrą polską instalację lpg optima w najbliższym warsztacie i jeździsz za niewielką kasę latami bo to się nie psuje, prędzej auto skoroduje :D
rafaal091
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:16

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: rafaal091 » 18 gru 2017, 13:36

Mając pieniądze chyba lepiej wziąć nowy, choć używany będzie jednak bardziej opłacalny. Ja wybrałbym jakiś kilkuletni model - takie na ogół są jeszcze w ładnym stanie. Na portalu https://aukcje.efl.com.pl/AuctionList/Carefleet jest wiele aukcji z takimi autami, używanymi, ale co najwyżej kilkuletnimi, w świetnym stanie technicznym.
marekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:00

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: marekk » 04 sty 2018, 08:35

wiadomo, jak używany to najlepiej z instalacją gazową bo przy tej cenie benzyny nie da się ukryć że bardzo się przyda, też mam od niedawna w swoim aucie lpg optima i już mi się nawet koszt jej montażu zdążył zwrócić
Awatar użytkownika
Baryton
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2017, 15:08

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Baryton » 04 sty 2018, 08:49

A może tu znajdziesz jakieś sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym http://www.hothatche.pl/ ? Moim zdaniem zdecydowanie warto się z tymi informacjami zapoznać :)

Wróć do „Jakie auto kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość