Samochód nowy, czy używany?

Apolityczny
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:51

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Apolityczny » 31 sty 2018, 12:20

Samochód tylko z salonu, pełen pakiet gwarancyjny każda usterka serwisowana bezpłatnie a to ważne bo to tylko maszyna. Natomiast ja jestem zwolennikiem Mazdy, auta te są naprawdę rewelacyjne, praktycznie bez awaryjne.Najnowszy model mazdy CX-5 uważam za jeden z lepszych, kompaktowy suv o pięknych kształtach, precyzyjny układ kierowniczy G-Vectoring Control oraz przesronne i ciekawe wnętrze. Byłem na jeżdzie próbnej i mogę smiało polecić każdemu ten samochód.
mateuszdebowski93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 lut 2018, 12:46

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: mateuszdebowski93 » 07 lut 2018, 13:46

W używanym aucie przed daleką podróżą, zawsze warto zadbać o wymianę wszelkich płynów eksploatacyjnych, żeby potem nie było przykrej niespodzianki.
LAdySPeed
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2018, 11:13

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: LAdySPeed » 08 lut 2018, 09:17

Jeżeli używany ma mały przebieg to czemu nie, nowy oczywiście jest lepszy.

Obczajcie sobie tę opcję -> https://www.toyotabank.pl/dla-kierowcy/ ... wa-toyota/
Toyota Bank w wyprzedaży rocznika daje na kredyt czy w leasingu swoje auta w korzystnej ofercie. Wiem, że keidyś też mieli auta poleasingowe, a to też nawet się opłaca ;) Tylko trzeba by pogrzebać, albo przedzwonić i skonsultować
niva
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:13

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: niva » 13 lut 2018, 20:29

Coś myślę że używany, takie nie długoletni, zawsze możesz o sobie nieco odnowić, tutaj są fajne elementy wyposażenia https://www.motoautko.pl/pol_m_Akcesori ... 59383.html , i nie drogie także warto korzystać. Takie 5 letnie autka to jeszcze zadbane, ale wiadomo jak gotówkę masz to nie ma co się zastanawiać, choć nowego bym nie kupiła, raczej takie roczne z salonu :P
Meteora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 08 sty 2018, 10:31

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Meteora » 14 lut 2018, 15:26

Nowy traci na wartości już w momencie gdy opuszcza salon samochodowy, a w ciągu paru lat jego cena spada mniej więcej o połowę. Moim zdaniem totalnie ez sensu jest kupować nowy samochód, dużo lepszym wyjściem jest używany.
beton3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:17

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: beton3 » 15 lut 2018, 11:36

Komfort jazdy samochodem prosto z salonu to coś czego nigdy nie zrozumie osoba która zawsze jeździła używanymi samochodami.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: huteran » 18 lut 2018, 11:18

Według mnie lepiej jest kupić auto używane - jest to bardzo opłacalne. Tylko przed zakupem sprawdź je w serwisie takim jak http://frosttruckserwis.pl/. Wtedy będziesz mógł być bardziej pewny zakupu. Ocena techniczna auta przed zakupem jest bardzo ważna, dzięki temu nie nadziejesz się na słaby lub małoopłacalny zakup.
katarzyna.janiszewska93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 12 lut 2018, 09:54

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: katarzyna.janiszewska93 » 26 lut 2018, 12:32

Moim zdaniem, wszystko zależy od funduszy na auto. Ja wolę kupić jakieś używane auto, zawsze będzie tańsze. Zwracam uwagę na dostępność sklepów z częściami na rynku. Obecnie bardzo łatwo mi znaleźć części do subaru, ponieważ jest to bardzo spotykane auto na naszych drogach. Polecam takie podchodzenie do kupna jakichkolwiek używanych rzeczy :)
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: kamnow684 » 13 kwie 2018, 15:08

Po wyjechaniu z salonu nowy samochód traci praktycznie połowę swojej wartości... Więc stawiałabym na używany. Tapicerkę mozna wyczyścić profesjonalnymi preparatami, takimi jak te: http://www.mlipinski.pl/autokosmetyki-i-akcesoria-do-nich/ I będzie jak nowa.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: ewelina8393 » 16 kwie 2018, 22:32

My z mężem w swojej firmie mamy głównie samochody używane, które okazało się kupić w dobrym stanie i w dobrej cenie. A teraz zdecydowaliśmy się na wymianę monitoringu GPS. Zmieniliśmy firmę na Transmobil, bo mieli najlepszą ofertę. Podobało nam się to, że mamy wgląd do systemu przez 24h na różnych urządzeniach. Dzięki temu prowadzenie firmy jest łatwiejsze.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: pepperoni » 24 maja 2018, 10:16

jak jest taka opcja to tylko nowy, mazda cx-5 to świetny wybór dla osób któe będą dużo jeździć, bo aż żal trzymać to auto w garażu, świetne wyposażone, mocny silnik i stosunkowo niewielkie spalanie to mocne atuty mazdy
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Wesoły żniwiarz » 30 maja 2018, 10:23

Mowa tutaj o nowej CX-5 prawda? Długo nie śledziłem, ale wiedzę, że Mazda faktycznie wypuściła nowy model CX-5. Bardzo fajnie im wyszła, z tego co czytam to została ubogacona względem swojej poprzedniczki :).
kajetan24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:33

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: kajetan24 » 07 cze 2018, 23:36

Niektóre używane samochody niczym nie odbiegają od nowych. Sam rozgladam się za nowym autem i kilka ciekawych ofert znalazłem na http://www.lepszeuzywane.pl.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: gardenia » 14 cze 2018, 11:38

Jak kogoś stać na nowe auto to przeciez uzywanego nie kupi. Mając tak dobre warunki finansowania oraz ubezpieczenia, jakie daje na przykład https://www.bmw-bawariamotors.pl/ i mając pieniądze zastanawiałabym sie wyłącznie nad modelem auta. Maja tu świetnych doradców, potrafią doradzić w zakresie wyboru auta i ewentualnie późniejszym serwisie. Słyszałam, że doradcy bardzo wiarygodni. Bawaria Motors ma swoje salony w Gdańsku, Warszawie, Jankach i Katowicach. Godni uwagi z pewnością.
Awatar użytkownika
Jacek99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 cze 2018, 11:42

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: Jacek99 » 14 cze 2018, 11:46

Osobiście uważam że jeżeli kupować auto używane to tylko 2-3 letnie wszystkie inne oferty są nieopłacalne tak naprawdę nigdy nie wiemy co właściciel miał na myśli.

Wróć do „Jakie auto kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość