Gdzie trzymać pieniądze?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
fiflak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:36

Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: fiflak » 08 gru 2017, 01:31

Witam

W tym temacie chciałbym abyście wymienili miejsca gdzie można trzymać pieniądze. Powiedzmy, że boję się trzymać pieniędzy w banku a trzymać pieniądze w domu to również ryzyko. Myślałem o Paypalu ale ktoś sie kiedyś wypowiadał, że zamrozili mu konto bez powodu i nie wiem jak to dalej się potoczyło. Wiem, że jest jeszcze opcja trzymania pieniędzy w jakiejś elektronicznej walucie ale nie jestem do tego przekonany. A więc czy znacie jakieś inne miejsca i co o tym sądzicie?
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: Kamilka75 » 21 sty 2018, 19:39

Najlepiej pieniążki trzymać w banku na koncie. Moje pierwsze konto bankowe zakładałam w banku, które miało filię w moim mieście, bo jednak to znaczne ułatwienie. Teraz jednak myślę nad zmianą konta, dlatego przeglądam strony porównujące, żeby wybrać najlepsze. Wydaje mi się to świetnym pomysłem, bo od razu widzę plusy i minusy. Czy i wy korzystacie z takiego rozwiązania?
hanka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:38

Re: Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: hanka » 23 sty 2018, 21:41

Co za głupota, żeby nie trzymać pieniędzy w Banku. Może rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe są bardzo nisko oprocentowane ale to i tak lepiej niż w domu czy nie wiadomo jak szemranej instytucji finansowej jak Amber Gold
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: rozaluksemburg » 07 lut 2019, 10:50

Osobiście bym tak nie wydziwiała… Od lat trzymam pieniądze w banku i nigdy nie miałam żadnych problemów w związku z tym. Może po prostu wybrałam bank, który bardzo dba o bezpieczeństwo ;). Mam konta osobiste – w tym walutowe, a dzieci mają konta dla juniorów – w Eurobanku i bardzo sobie cenię ten bank. Sami zresztą sprawdźcie sobie konta, jakie można u nich założyć, na przykład tutaj: https://www.eurobank.pl/produkty,uslugi ... ,97,9.html – może przekonacie się nawet do zmiany banku ;).
lolipop1234
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 31 lip 2015, 23:07

Re: Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: lolipop1234 » 20 mar 2019, 11:51

Naturalnie, że w banku. Sejfy i skarbonka nie przekonuje mnie:) Posiadasz kilka kont osobistych, a masz ustalonego pełnomocnika, o to mi chodzi https://hotmoney.pl/jak-ustalic-pelnomocnika-do-konta-osobistego/, czy raczej nie potrzebujesz?
Awatar użytkownika
Larra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2019, 15:06

Re: Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: Larra » 20 mar 2019, 15:29

Nie tak dawno zdecydowałam się na założenie konta oszczędnościowego.
Miłka87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2019, 14:43

Re: Gdzie trzymać pieniądze?

Postautor: Miłka87 » 20 mar 2019, 15:39

Zależy jakie pieniądze - jak drobniaki, to w skarbonce, jak konkret, to w banku. Owszem, pieniądz może stracić na wartości, ale to samo dzieje się, kiedy jest w domu. Na koncie oszczędnościowym nic mu nie będzie.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość